logo

Budapešť

Už pár rokov fungujem v Košiciach, a nikdy som sa nevybral do hlavného mesta našich južných susedov – Budapešti. Neviem prečo, nemám vhodné ospravedlnenie. Tak nedávno som si povedal, že to zmením, zohnal si parťáčku (dikičko Maja!), bookol hotel, kúpil lístky, zbalil trenky a šli sme.

Budapešt je krásne mesto, ktoré si drží tú svoju kultúru. Až na Dunaj a niektoré architektonické skvosty sa človek cíti pomaly ako v Košiciach.

Ľudia sú milí, priateľskí, akurát tu nie je úplne bežné, že človek vie po anglicky. Ženy pekné, prirodzené, majú niečo do seba! Cenovo je to podobné ako u nás. Len tie ich peniaze a mince mi po čase už liezli na nervy. Nabudúce si kúpim mešec za opasok.

Prvý deň dosť pršalo, vlastne pršalo celý čas. Čo sa mi ale páči na mestách, keď prší, je tá večerná atmosféra. Všade mokro, svetlá sa odrážajú. Iné ako dážď cez deň, či jasno cez noc.

Čo určite nevynechajte je Citadella pri západe slnka, odkiaľ je aj titulná fotka, a Rybárska bašta. A v podstate všetko, čo sa píše v tých turistických sprievodcoch, je fajn. Na mape sú dve ulice s názvom Váci, ale len jedna je tá, tá známa obchodná ulica. Samozrejme, my sme šli najprv na tú druhú, na ktorej nebolo ani …nič.

Na konečnej zastávke metra 4 je väčší park (resp. športový areál?). Keď sme tam boli, už bolo slnečno. Deti sa tam hrali, psy behali za ľuďmi, ľudia za psami, ľudia za ľuďmi. Bolo tam aj mini futbalové ihrisko a vonkajšia mini posilovňa. No proste miesto, kde sa v peknom počasí môžete odreagovať.

No užite si fotky a video! 🙂

Leave a comment