logo

Rakúsko – Východné Tirolsko

Vďaka sociálnej sietí Day By Me a oficiálnemu online sprievodcu po Rakúsku – Dovolenka v Rakúsku  som mal možnosť stráviť pár dní prevažne v Tirolsku a užiť si miestne služby, jedlo, hory a okolie.

Deň začal stretkom s našou zlatou sprievodkyňou Borbalou na Petržalskej vlakovej stanici. Po prvotnom zoznámení sme dostali vytlačené lístky a náš program na najbližšie dni. Vo Viedni sme sa rozdelili na dve skupiny. My (štyri kusy) sme šli na úplny západ krajiny do dedinky Sillian, ktorá je pár kilometrov od hraníc s Talianskom. Druhá skupinka vyrazila do Salzburgu. O pár dní neskôr sme sa mali všetci stretnúť pri jazere Neusiedler.

Začnem negatívne, aj keď za to nikto z nás vlastne nemohol. Jediné mínus celého výletu bol zmeškaný vlak do Viedne. Prípoj na nás nepočkal ani minútku a tak sme museli počkať 2 hodiny na ďalší. Aspoň bol čas na raňajky a dáke to prvotné zoznámenie.
Po 6 hodinovej ceste vlakom a shuttle busom sme sa konečne ocitli v hoteli Sillian****

Mám chuť tento hotel vychváliť do nebies…takže chválim ho až do nebies. Krásne izby, skvelé jedlo, vnútorný bazén s wellness a to všetko v krásom prírodnom prostredí. Za zmienku určite stojí aj  samotný program hotela. Keďže ide o „šport“ hotel, tak máte pripravený potenciálny program na celý váš pobyt. Od relaxačných cez kulinárske až po športové aktivity zahrňujúce turistiku či lezienie v neďalekom Galitzenklamm-e

Okrem iného sme absolvovali prechádzku na neďaleký vrch Parggenspitze. Krásny výhľad na Alpy a Dolomity kazila len prichádzajúca búrka z talianskej strany.

Burgenland

Na posledný deň sme sa presunuli do Burgenlandu, kde nás čakal pokojnejší program vo forme ochutnávky vín, bicyklovania na elektrických bicykloch a pádlovanie na paddle – boarde.

Táto oblasť je známa hlavne pre svoje nekonečné vinice a Neziderské jazero. Až teraz som si uvedomil, že z tejto oblasti som neurobil ani jednu fotku. Viete…ja moc na fotenie vín, architektúry a dobrého jedla nie som.

Záverom…bolo to pár skvelých a rýchlych dní v príjemnom prostredí v obklopení super ľuďí a určite sa do Rakúska ešte vyberiem pochodiť dáke ich kopečky!

 

Leave a comment